Wszystko o męskiej płodności
Dieta zawsze jest kwestią indywidualną, zwłaszcza gdy chodzi o leczenie, także to związane ze staraniami o dziecko. Odpowiednie odżywianie się i dostarczanie organizmowi właściwych składników, potrafi wiele zdziałać w kwestii poprawy płodności. Przedstawiamy najważniejsze zasady diety propłodnościowej dla mężczyzny.
To Miłosz powinien opowiadać tę historię. Jednak bardzo trudno mu o tym mówić, tak jak trudno było mu pogodzić się z tym, że nasze starania o dziecko trwały kilka lat ze względu na bardzo niską ilość plemników w jego nasieniu.
Czy wiecie czym zajmuje się androlog? Czy warto odwiedzać go tak często, jak kobiety odwiedzają ginekologa? Kiedy udać się z pierwszą wizytą? Na te i inne pytania odpowiada Robert Jarema, specjalista urolog z kliniki leczenia niepłodności InviMed w Warszawie.
Humorystyczne powiedzenie zaczerpnięte z poradnika Johna Gray’a „Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus” tłumaczy, a raczej puentuje przyczynę złożoności relacji damsko-męskich. Trudno się z nim nie zgodzić, ponieważ jedną z zasadniczych różnic między kobietą a mężczyzną jest odmienny sposób wyrażania emocji. Ważne, by kobieta zdawała sobie sprawę tego, że jeśli jej partner nie uzewnętrznia uczuć to nie oznacza, że nie jest zaangażowany.
Wiele osób jest przekonanych o tym, że jeśli mężczyzna jest w stanie odbyć stosunek, może zostać ojcem. Nic bardziej mylnego. Potencja a płodność to dwie różne sprawy.
Jak sprawdzić czy plemnik jest najlepszy, a tym samym zdecydowanie zwiększyć szansę na skuteczne zapłodnienie? Naukowcy znaleźli sposób. Badają plemniki w powiększeniu aż 6600 razy! Wtedy widać nawet budowę wakuoli plemnika. Ta technika nazywa się MSOME-6600.
Oddawanie nasienia do badania wymaga od mężczyzny małego poświęcenia – wstrzemięźliwości seksualnej, która musi trwać nie mniej niż 3 dni i nie więcej niż 5 dni. W przeciwnym razie wynik może nie dać prawdziwego obrazu sytuacji.